<< TILBAKE
PUBLISERT AV Friidrettsgruppa
PUBLISERT Nyhet
OVERSKRIFT Emilie Rambo Kristiansen overlegen på 600m i kl J12år på Kristina-lekene!
KILDE ahj
DATO 140607
TEKST Emilie vant en overlegen seier med tiden 1.52.77 og scorer med det godt på landsstatistikken i sin klasse. I alt 4 deltakere fra LT var med under Kristina-lekene i Tønsberg.
INNHOLD Bendik Plesner G10 var i ilden fra tidlig på formiddagen til seint på ettermiddagen. I alt var han med på 6 øvelser i den steikende sommervarmen. Det ble mange fine resultater i alle øvelsene, men det er klart at sølv i kule med resultatet 7,38m og bronse i slegge med 14,76m var kanskje det gjeveste. Dette var selvfølgelig perser i begge øvelser. I tillegg ble det pers på 600m med 2.06.04 og 5. plass samt 60mhk med 13,61 og 6. plass. I lengde fikk han 6. plass og 10.plass på 60m. Flott innsats!

Steinar L Harneshaug G12 var med i 60m og spyd og satte ny pers. Marit L Harneshaug J14 var med på diskos hvor hun tok en 2. plass og på 60m og lengde.
til helgen er det Tyrving-leker og Larvik Turn har med 17 deltakere med tilsammen 61 individuelle øvelser samt 1 stafett-lag, noe som nok er rekord. De fleste både deltakere og foreldre skal være med på Bislett Games på fredagskvelden som garantert vil bli en stor inspirasjon for de aller fleste å se noene av verdens beste utøvere i aksjon.
KLASSE
LINK